کف‌های چوبی ظاهر زیبایی دارند و می‌توانند عمری طولانی کنند. به‌شرط آنکه مراقبت‌های لازم را داشته باشید. کارهایی زیادی وجود دارد که بدون اینکه بدانید به کف‌های چوبی زیبای شما آسیب می‌زنند.

Û±Û´ÛµÛ´ÛµÛ°Û³Û²Û´Ûµ

از پدهای زیر مبلمان استفاده نمی‌کنید

Û±Û´ÛµÛ´ÛµÛ°Û³Û³Û¸Û¶

اگر می‌خواهید روی کف‌های چوبی و زیبای خانه‌ی شما خط بیفتد از پدهای مبلمان استفاده نکنید. هر بار که روی مبل یا صندلی می‌نشینید کمی جابجا می‌شود. پایه‌های آن روی چوب‌ها خط خواهند انداخت. زمانی که این اتفاق بارها و بارها بیفتد خطوط ایجادشده بدتر و بدتر خواهند شد.
مرتباً تمیز نمی‌کنید

Û±Û´ÛµÛ´ÛµÛ°Û³Û´Û±Û±

گردوغبار، خاک و دیگر ذرات ریز می‌توانند جمع شده و بدون اینکه حتی متوجه شوید روی کف خط بیندازند. اگر مرتباً روی زمین را تمیز نکنید به‌تدریج به کف‌های چوبی زیبای شما آسیب می‌رسد.

از پاک‌کننده‌های مایع زیاد استفاده می‌کنید.

Û±Û´ÛµÛ´ÛµÛ°Û³Û´Û´Û´

مایعات دشمن سطوح چوبی است. امروز سطوح چوبی را با پاک‌کننده‌های مایع مخصوص تمیز می‌کنند اما این موضوع به این معنا نیست که شما باید کف را با پاک‌کننده کاملاً خیس کنید. زمانی که وقت نظافت سطح رسیده است ( با توجه به میزان رفت‌وآمد هر ۴ تا ۶ هفته ) هر بار در محیط‌هایی کوچک کارکرده و تنها از تی یا پارچه‌ی نمناک استفاده کنید.

استفاده از پدهای نامناسب برای فرش

Û±Û´ÛµÛ´ÛµÛ°Û³Û´Û·Û´

پدهای فرش برای نگه داشتم قالیچه‌ها در جای خود و ممانعت از لیز خوردن آن‌ها روی سطوح چوبی عالی هستند. اما انتخاب یک پد نامناسب می‌تواند روی زمین خط برجای گذاشته و به کف آسیب برساند. پدهای لاستیکی می‌توانند درخشندگی کف را از بین ببرند و حتی باعث تغییر رنگ آن شوند. برای ممانعت از قالیچه و همچنین مراقبت از کف‌های چوبی باید از پدهای ترکیبی پارچه و پلاستیک استفاده کنید.

نداشتن یک قالیچه جلوی درب ورودی

Û±Û´ÛµÛ´ÛµÛ°Û³ÛµÛ°Û±

اگر درب خانه‌ی شما مستقیماً به‌جایی است که کف‌پوش چوبی دارید نگذاشتن یک قالیچه در این مکان بدین معناست که می‌خواهید کف‌پوش‌ها را خراب کنید. قالیچه حائلی میان بیرون و داخل خانه است و این همان‌جایی است که هرگونه گردوخاک و آلودگی جمع شده روی کفش‌های شما در آن می‌ریزند. اگر مستقیماً از بیرون پایتان را روی کف چوبی بگذارید آلودگی و خاک بیرون را ریخته و احتمالاً روی سطح خط می‌اندازید.

پوشیدن کفش‌های پاشنه‌دار

Û±Û´ÛµÛ´ÛµÛ°Û³ÛµÛ¶Û¶

کفش‌های پاشنه‌بلند در خانه راه خوبی برای خراب کردن کف‌های چوبی است! زیرا پاشنه‌ها تیز بوده و وزن بدن درست توزیع نمی‌شود. درنتیجه پاشنه‌ها در کف گودی ایجاد می‌کنند – خصوصاً پاشنه‌های باریک و بلند. برای داخل خانه چیز دیگری بپوشید و کفش‌هایتان را برای بیرون بگذارید.

ناخن حیوانات خانگی خود را کوتاه نمی‌کنید

کفش‌های پاشنه‌بلند در خانه راه خوبی برای خراب کردن کف‌های چوبی است! زیرا پاشنه‌ها تیز بوده و وزن بدن درست توزیع نمی‌شود. درنتیجه پاشنه‌ها در کف گودی ایجاد می‌کنند – خصوصاً پاشنه‌های باریک و بلند. برای داخل خانه چیز دیگری بپوشید و کفش‌هایتان را برای بیرون بگذارید.

ناخن حیوانات خانگی خود را کوتاه نمی‌کنید

۱۴۵۴۵۰۳۵۹۴

پنجه‌های سگ و گربه می‌تواند به‌راحتی روی سطوح چوبی خط بیندازد ( صدای کشیده شدن پنجه‌ها روی کف شما را دیوانه می‌کند ) اگر با کف‌های پرخط مشکلی ندارید حیواناتتان را ول‌کنید. اما به یاد داشته باشید حتی حیوان خانگی شما اگر تمیز و مرتب باشد شادتر خواهد بود.

لکه‌های باقی‌مانده از حیوانات خانگی را فوراً تمیز نمی‌کنید

۱۴۵۴۵۰۳۶۲۵

اگر حیوان خانگی شما روی زمین را کثیف کرده است و شما آن را برای چند ساعت تمیز نکرده‌اید این لکه به کف آسیب می‌رساند. همیشه فوراً کثیفی را تمیز کنید تا آسیب را به حداقل برسانید. اگر این اتفاق روی یک قالیچه افتاده است هم قالیچه و هم زمین زیر آن را تمیز کنید.